BİSMİL EĞİTİM ŞEHİTLERİ İLKÖĞRETİM OKULU’NDA YANGIN VE DEPREM TA

  

 


2010-03-16 - 09:44

 

Bismil Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu’nda    
     Yangın ve Deprem Tatbikatı yapıldı.
Bismil Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu'nda Gerçekleştirilen Deprem ve Yangın Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı. Okulun Önünde Toplanan Öğrenci, Öğretmen ve İdareciler Tatbikatta Heyecanlı Anlar Yaşadılar.
 
Elazığ’da yaşanan 6.0 şiddetli depreminden sonra "Depreme ne kadar hazırız" soruları akıllara gelmeye başladı. Bismil’de Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu yöneticileri ve öğrencileri kafalarındaki soruları yanıtlamak için yangın ve deprem tatbikatı yaptı.

Tatbikata okulun tüm öğretmenleri, öğrencileri, Sivil Savunma ve itfaiye ekibi de hazır bulundu. Olası bir deprem sırasında neler yapılabilecek konusunda Sivil Savunma öğrencileri bilgilendirilirken, bazı öğrenciler figüran olarak kullanıldı. Tatbikatta itfaiye ekipleri ve öğretmenler, öğrencilere yangın esnasında binanın nasıl boşaltılacağı, binada mahsur kalanların kurtarılması, yangın anında dumandan zehirlenme vakalarının bina dışına alınarak ilk müdahalenin yapılması gibi konularda nasıl hareket edileceğini

gösterdiler. Okul binasında çıkan yangına ilk müdahalenin yapılması gibi önemli konularda öğretmenler öğrencilere bilgi verdi.
Ayrıca Konuyla ilgi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kemal Yılmaz; İnşallah deprem ve yangın gibi olayları hiç yaşamayız. Ancak bunlar yaşamın bir gerçeği. Yangın ve deprem olduğu zaman da neler yapılması gerektiğini öğrencilerimiz bugün burada öğrenmiş oldular dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !